JAK SE JIM DAŘÍ?

V uzavřené Facebookové skupině „Polyamory v Česku a na Slovensku“, jejíž jsme já a Lin členové, padl před nedávnem dotaz jednoho z dalších jejích členů, cituji:

„Už je to dva a půl roku starý (myšleno Svobodně spolu), nevíte někdo, jak se jim daří?
(na webu a FB se objevují nové příspěvky, jasně, ale jde mi o to, jak je to s nima doopravdy)“

Jelikož se domnívám, že největší právo znát odpověď na tuto otázku máte především vy, naši příznivci, rozhodl jsem se napsat vám o tom trochu šířeji.

Tak jak je to s námi doopravdy?
Na úvod odpovídám stejně jako ve zmíněné skupině:

„V tuto chvíli jsme zatím ještě TĚLESNĚ ZVLÁŠŤ, ale DUCHOVNĚ SPOLU více než kdy předtím!“

Podstatné je, že k sobě patříme! A že do léta bychom byli rádi zase SPOLU, tentokrát už napořád. Jenže to znamená, v tom lepším případě, najít v nejbližší době další stejně naladěné lidi, lidi na stejné úrovni, takové, o jakých píšeme na naší "seznamovací" stránce Artemis a Ještěrka, což není vůbec jednoduché.

Hledáme, inzerujeme, setkáváme se, poznáváme, ale zatím nenacházíme.

Proč?

Za prvé jsme tvářemi a součástí něčeho, co je mnoha lidmi vnímáno jako cosi výstředního, těžko přestavitelného, těžko stravitelného, navíc vyžadujícího umět si vytvořit vlastní životní standard, žít v upřímnosti a toleranci, žít co nejzdravěji a žít slušně; nežárlit, nezávidět a neřešit malichernosti.
Co si budeme povídat, kolik takových lidí znáte?

Za druhé nás brzdí malé povědomí o našem Projektu, což je způsobeno jednak nedostatečnou reklamou a také (z časových důvodů) velmi řídkou a nepravidelnou aktualizací našich Stránek.

Třetím problémem, a možná vůbec největší škodnou, jsou špatné zkušenosti lidí s nefunkčností takzvaných Klasických komunit, které však s námi prezentovanými Komunitami pro život nemají prakticky nic společného. Proto také chystám další, enormně důležitý příspěvek o rozdílech mezi Klasickými komunitami a Komunitami pro život.

Tímto si lze tedy vysvětlovat, proč je zájem o Svobodně spolu minimální a ohlas téměř nulový.

To nás však neodrazuje! V žádném případě to nevzdáváme!
Naopak, s přicházejícím jarem cítíme, jak se v nás probouzí nová chuť pustit se do toho naplno, s každým slunečnějším dnem dostáváme větší a větší dávky pozitivní energie a s každým novým setkáním se zajímavým člověkem se posouváme dál a dál na naší pouti za štěstím...

Vítáme jakoukoli mediální podporu a odkazy na místa, kde bychom mohli inzerovat nebo najít lidi, které hledáme.
Srdečně děkujeme všem, kteří sdílí naše myšlenky a pomáhají nám je šířit!
Moc si toho vážíme!

S přáním krásných jarních dnů,
za Svobodně spolu, Jasan Jirka Ještěrka