Z 50. ROVNOBĚŽKY

V tento slavnostní den, v den 3. výročí založení projektu Svobodně Spolu, po více jak půl roce od našeho březnového navědomídání, se společně hlásíme z magického místa, jímž prochází padesátá zemská rovnoběžka.

V průběhu uplynulé doby došlo k drobným změnám v pojetí projektu a částečně tedy i k reorganizaci našich webových stránek, čehož si ale mnozí z vás nejspíše dávno všimli.

Mnohem podstatnější je to, že jsme konečně sestěhovaní, že jsme opět fyzicky a svobodně spolu a s vypětím všech sil se odrážíme ode dna, na které jsme postupně klesali pod tíhou ... no, říkejme tomu „složitých okolností“. Základnou našeho společného úsilí jsou nyní Říčany.

Dnes slavíme, pečeme spolu kávový dort z vlašských ořechů a symbolicky připíjíme na fantastických 628 fanoušků a sledovatelů, což je přesně to neuvěřitelné množství lidí, kteří nám za kratičké 3 roky existence Svobodně Spolu olajkovali naši facebookovou Stránku.

(Pamatujte si: Dokázat si dělat legraci ze sebe samých = půl zdraví! :-D )

* * *

Existují dva názory a dvě možnosti, jak vytvořit komunitu:
Buďto nejprve najít místo (pozemek, obydlí) a potom hledat lidi, nebo to udělat naopak.

První variantu považujeme za téměř nerealizovatelnou, pokud nezdědíte pár miliónů po strýčkovi Náhodovi, nebo nevyprojektujete dvacetiletou stavbu třímetrového tunelu za 5 miliard. Ani jedno z toho se nám nejevilo jako pravděpodobné, proto jsme se rovnou zaměřili na variantu číslo 2.

Jenže sehnat ty správné lidi, kteří by se od začátku podíleli na spolutvorbě komunity a jejího zázemí, jak se zdá, není tak snadné. Zvláště když si při tom hledání uvědomíte, že neexistuje jediná seznamka, která by umožňovala hledat více partnerů společně, snad jen s výjimkou výměny partnerů se sexuálním podtextem, což může být sice na krátkou dobu příjemným zpestřením života, ale bohužel ne jeho řešením.

Tak co s tím, když „to“ není? Co si počít, když neexistuje žádná komunitní seznamka?
Odpověď je jednoduchá a prostá: Když něco chceš a není to, tak to udělej!

A tak jsme na našich webových stránkách spustili SVOBODNOU SEZNAMKU pro všechny, kteří uvažují o založení kruhové komunity, ale i pro ty, co to chtějí zkusit formou hromadného spolubydlení nebo v klasické komunitě. Slavnostního zveřejnění se dočkáte v průběhu odpoledne.

Co dodat, po 3 letech stojíme stále na začátku, ale o mnoho zkušeností silnější a mnohem odhodlanější dotáhnout náš plán do šťastného konce. S tím také souvisí to, že dneškem počínaje uslyšíte jak o nás, tak o projektu mnohem častěji než doposud.

„Tak, na svobodu a na komunity!“

 

S přáním překrásného podzimu,
Ještěrka a Artemis